tyler has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry