Sort by

Eoin has logged 183 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
25
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ako

Ako

1964
×
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
10
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
10
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry