• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Ashens and the Fly on the Wall

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ashens and the Polybius Heist

    ★★★

  • Console Wars

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • The Godfathers of Hardcore

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Predator

    ★★

  • Bleach

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Slave to the Grind

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Andre the Giant

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Mute

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★