• Don't Look Up

    ★★★

  • Louise

    ★★★★

  • Rat Tail

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★

  • After We Fell

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • After We Collided

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 365 Days

  • Dick Johnson Is Dead

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Afraid

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • After

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Aurora

    ★★★★

  • Apollo 11

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born