Sort by

dam has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stewart Lee: If You Prefer a Milder Comedian, Please Ask for One

Stewart Lee: If You Prefer a Milder Comedian, Please Ask for One

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Stewart Lee: 41st Best Stand-Up Ever!

Stewart Lee: 41st Best Stand-Up Ever!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Stewart Lee: 90s Comedian

Stewart Lee: 90s Comedian

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stewart Lee: Stand-Up Comedian

Stewart Lee: Stand-Up Comedian

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Barton: Special Agent

Dick Barton: Special Agent

1948
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
To Kill a Child

To Kill a Child

1953
×
Edit this entry  
14
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
Edit this entry  
13
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry