Sort by

SonnyBubba has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry