Sonny has logged 14 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
VFW

VFW

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Downhill

Downhill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry