Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sunset Serenade

Sunset Serenade

1942
×
Read the review Edit this entry  
26
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grand Canyon Trail

Grand Canyon Trail

1948
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom Sawyer

Tom Sawyer

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pistol

Pistol

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Hollywood Stargirl

Hollywood Stargirl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jour de fête

Jour de fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sparks - Live in London

Sparks - Live in London

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jesus

Jesus

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry