Sort by

Vivian has logged 100 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Una

Una

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Humbling

The Humbling

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Buried Secret of M. Night Shyamalan

The Buried Secret of M. Night Shyamalan

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nerf John Wick

Nerf John Wick

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Edit this entry  
13
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry