Sort by

Vivian has logged 67 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hop

Hop

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul, Apostle of Christ

Paul, Apostle of Christ

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Read the review Edit this entry  
23
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
Edit this entry  
17
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Criminal Law

Criminal Law

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Track 29

Track 29

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man Down

Man Down

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlotte Gray

Charlotte Gray

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry