Vivian has logged 61 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Native Son

Native Son

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Late Batsby

The Late Batsby

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Spending the Night

Spending the Night

2007
×
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mind the Gap

Mind the Gap

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rams

Rams

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aspirational

Aspirational

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry