Vivian has logged 75 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Italian for Beginners

Italian for Beginners

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Christmas Love

My Christmas Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Filth and Wisdom

Filth and Wisdom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Next Door

Christmas Next Door

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock: Case of Evil

Sherlock: Case of Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Khumba

Khumba

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret World of Lewis Carroll

The Secret World of Lewis Carroll

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Franz Kafka's It's a Wonderful Life

Franz Kafka's It's a Wonderful Life

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
A Royal Scandal

A Royal Scandal

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hildegarde

Hildegarde

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Food of Love

Food of Love

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Night

First Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackboots on Whitehall

Jackboots on Whitehall

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Love Hurts

Love Hurts

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Always Crashing in the Same Car

Always Crashing in the Same Car

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Hard Times

Hard Times

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Criminal

Criminal

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Rain Fall

Rain Fall

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry