Sort by

Vivian has logged 57 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mister Rogers: It's You I Like

Mister Rogers: It's You I Like

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chaperone

The Chaperone

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annie

Annie

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Kind of Loving

A Kind of Loving

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King and I

The King and I

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breaking the Code

Breaking the Code

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Game Ever Played

The Greatest Game Ever Played

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lend a Paw

Lend a Paw

1941
×
Read the review Edit this entry  
10
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
42nd Street

42nd Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry