Sort by

anna has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning Sands

Burning Sands

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Precious

Precious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry