• Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Dying is Easy

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½