Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry