Son of Arizona has logged 295 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run Ronnie Run

Run Ronnie Run

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry