Son of Arizona has logged 65 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cell

Cell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry