• Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★½

  • Elizabeth Harvest

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★

  • Arizona

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Adam: The Prophet

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • The Snowman

  • Creep 2

    ★★★

  • Adam: The Mirror

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • Revenge

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Kapture: Fluke

    ★★★

  • Sequence Break

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Zygote

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • God: Serengeti

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Firebase

    ★★★★

  • Cooking with Bill: Damasu 950

    ★★★

  • Rakka

    ★★★★½

  • Shimmer Lake

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★