Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
21
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demonic

Demonic

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★
Edit this entry