Evan has logged 360 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
Edit this entry  
14
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
12
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry