Evan has logged 383 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love

Love

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★½
Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★★½
Edit this entry