Sort by

Evan has logged 39 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry  
29
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★½
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Edit this entry  
21
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Edit this entry  
19
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Edit this entry  
02
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
CHiPS

CHiPS

2017
×
Edit this entry  
01
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry