• If Beale Street Could Talk

  • The Favourite

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Pope Francis: A Man of His Word

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Pacific Rim: Uprising

  • Black Panther

  • RBG

  • Leave No Trace

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Wormwood

    ★★★★½

  • Phantom Thread

  • Nathan for You: Finding Frances

  • The Wife

  • The Death of Stalin

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★½

  • Princess Cyd

  • A Fantastic Woman

  • The Disaster Artist

  • Call Me by Your Name

  • Icarus

  • My Life as a Zucchini

  • Hunt for the Wilderpeople

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Best of Enemies

  • Project X

  • Donald Glover: Weirdo

  • The Storm That Swept Mexico

  • The Social Network

    ★★★½

  • The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers

    ★★★★

  • 13 Going on 30

  • Band of Brothers

    ★★★★½

  • The Princess Diaries

  • Legally Blonde

  • Cruel Intentions

  • Black Cat, White Cat

  • China - A Century of Revolution

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • The Birdcage

  • Quiz Show

    ★★★★½

  • Paris Is Burning

  • Girlfriends

  • Trial on the Road

    ★★★★½