sophie has logged 36 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Hulk

Hulk

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Glass

Glass

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry