Sort by

sophia has logged 13 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Edit this entry