Sort by

☆ Sophie ☆ has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry