• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Maraia: The Movie

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Military Wives

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Despite Everything

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Aftermath

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Red Joan

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★