Sofía has logged 111 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry