RSS feed for .sop

.sop has logged 22 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
½
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry