RSS feed for .sop

.sop has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
In The Time It Takes To Get There

In The Time It Takes To Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry