RSS feed for .sop
  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★½

    u can eat and kill as many babies as u want but deep inside you’ll always be a stupid clown

    i love bill hader

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★½

    fifth time babyyyyyyy

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★½

    I CANT GET ENOUGH ITS A DRUG

  • Hereditary

    Hereditary

    ★★★★

    this movie just keeps getting better

  • Outlaw King

    Outlaw King

    ★★★

    5 STARS FOR FLORENCE PUGH!!!

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★½

    im gonna need a rewatch

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★★

    watched it again while getting my teeth drilled

  • Fighting with My Family

    Fighting with My Family

    ★★★★

    what if i rewatched this just because i was obsessed with florence pugh's look in this...haha just kidding...unless?

  • The Farewell

    The Farewell

    ★★★★★

    thought i wouldn't cry as hard the second time boy was i wrong!

  • Fighting with My Family

    Fighting with My Family

    ★★★★

    am i in love with florence pugh or was this movie rlly good FIVE STARS FOR FLORENCE PUGH

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

    felt like a fever dream

  • Atomic Blonde

    Atomic Blonde

    ★★★

    i was confused the whole film but WOW I LOVE FEMALE SPIES