Sophie has logged 12 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mama

Mama

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry