• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Jacuzzi

    ★★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • The Binge

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Descendants 3

  • School Spirit

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★½