Sort by

sophia has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stay Woke: The Black Lives Matter Movement

Stay Woke: The Black Lives Matter Movement

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dude

Dude

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Clique

The Clique

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Food Choices

Food Choices

2016
×
Read the review Edit this entry