Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Rob a Thief

To Rob a Thief

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sandwich Man

The Sandwich Man

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry