sophiecg has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry