• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Cinderella

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • The Chair

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

    ★★★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • The Prom

    ★★★½

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • One Royal Holiday

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Work It

    ★★

  • Hamilton: History Has Its Eyes On You

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Disney Family Singalong

    ★★½

  • Four Kids and It

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • StarKid Homecoming

    ★★★★

  • Cats

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★★½

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★