Sophie has logged 43 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rent

Rent

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Firebringer

Firebringer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tig

Tig

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Speak Now

Taylor Swift: Speak Now

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night School

Night School

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Marlon Wayans: Woke-ish

Marlon Wayans: Woke-ish

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cristela Alonzo: Lower Classy

Cristela Alonzo: Lower Classy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry