Sort by

sophie has logged 15 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry