Sort by

Sophie has logged 11 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry