Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Cranberry Christmas

Cranberry Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Christmas with the Darlings

Christmas with the Darlings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Holly & Ivy

Holly & Ivy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
27
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry