• Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nostalgia for the “Troubled Youth”

  • Totally Under Control

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Swing of Things

  • Irresistible

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Uproot

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Anima

  • Straight Up

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Hide and Seek

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★