SotallyTober has logged 47 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Puncture

Puncture

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry