• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Catherine the Great

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Hair Love

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Green Book

  • The Good Girls

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • Roma

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Leto

    ★★★★

  • I'm Leaving Now

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • The Current War

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • The Wife

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Loving Vincent

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Skins

    ★★★