• The Vault

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Loving Vincent

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Skins

    ★★★

  • Tesoros

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • 20th Century Women

  • The Secret Scripture

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★

  • Raw

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Race

  • A orillas del mar

    ★★★★

  • The Innocents

  • Flesh and Bone

    ★★★★

  • My King

  • Septembers of Shiraz

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★

  • Straight Outta Compton

  • Love

  • Carol

  • The Invitation

  • Victoria

    ★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • Unbroken

  • Ex Machina

  • Selma

  • Who Am I

    ★★★

  • Wild Tales

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★½

  • Ida

  • 12 Years a Slave

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Locke

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • Blackfish

  • Lore

  • Moonrise Kingdom

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • The Sunset Limited

  • Coco Before Chanel

  • Synecdoche, New York

    ★★★

  • August Rush

  • The Kite Runner

  • Mr. Brooks

    ★★

  • Persepolis

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

  • Cashback

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Lost in Translation

  • Memories of Murder

  • Whale Rider

    ★★★★

  • The Pianist

  • Spirited Away

  • Amélie

  • Requiem for a Dream

  • Remember the Titans

  • Memento

  • In the Mood for Love

  • Billy Elliot

  • Eyes Wide Shut

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

  • As Good as It Gets

  • Good Will Hunting

  • Cube

    ★★★½