Sort by

filmranked has logged 99 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Skanda

Skanda

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Udaan

Udaan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jawan

Jawan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Kushi

Kushi

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby

Baby

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hridayam

Hridayam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maaveeran

Maaveeran

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jailer

Jailer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vaaranam Aayiram

Vaaranam Aayiram

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maamannan

Maamannan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BRO

BRO

2023
×
★½
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luck by Chance

Luck by Chance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Geethanjali

Geethanjali

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Manmadhudu

Manmadhudu

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Pelli Choopulu

Pelli Choopulu

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ee Nagaraniki Emaindi?

Ee Nagaraniki Emaindi?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pareshan

Pareshan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kuruthipunal

Kuruthipunal

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rangeela

Rangeela

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shakti

Shakti

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aaranya Kaandam

Aaranya Kaandam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anni Manchi Sakunamule

Anni Manchi Sakunamule

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yeto Vellipoyindhi Manasu

Yeto Vellipoyindhi Manasu

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arjun

Arjun

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Custody

Custody

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
7Aum Arivu

7Aum Arivu

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Ponniyin Selvan: Part II

Ponniyin Selvan: Part II

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry