• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sweat

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minamata

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Professor Shanku and the El Dorado

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½