• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Hollywood

  • Extraction

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Dracula

    ★★★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Linda

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

  • Bright

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Godless

  • WHAT DID JACK DO?

    ★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Wheelman

    ★★★

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½