Daniel has logged 14 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry